Про це рішення оголосив голова НБУ Кирило Шевченко.
«Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. З одного боку, це стримає зростання цін в умовах відновлення економіки в 2021-2022 роках, а з іншого – залишить достатній простір для подальшого зниження вартості кредитних ресурсів до однознакового рівня», – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.
Інфляція у червні збільшилася до 2,4% і, за оцінками Національного банку, продовжила прискорюватися і в липні. Інфляція помірно зростатиме й надалі і цього року повернеться в цільовий діапазон 5% +/- 1 в.п.
Головним ризиком для цього прогнозу є триваліший термін пандемії коронавірусу та потенційне повернення до жорсткіших карантинних заходів, необхідних для її подолання як в Україні, так і в світі. Це може призвести до суттєвішого та тривалішого охолодження як глобальної, так і української економіки.
Актуальними залишаються також інші ризики: негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність; ескалація військового конфлікту на сході країни; збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату та ризик посилення протекціонізму в світі.
Зважаючи на поступове прискорення інфляції та окреслений баланс ризиків, правління Національного банку зберегло облікову ставку на рівні 6%.
Національний банк ухвалив рішення знизити облікову ставку одразу на 2 відсоткові пункти – з 8% до 6% – ще з 12 червня, коли НБУ очолював Яків Смолій.
Джерело: Фінансовий клуб, 23.07.2020, 14:01