ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення дистанційних річних загальних зборів акціонерів

ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

«ФОНДОВА БІРЖА «ПЕРСПЕКТИВА»

 

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФОНДОВА БІРЖА «ПЕРСПЕКТИВА» (далі по тексту – Товариство), місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, вул. Воскресенська, буд. 30, у відповідності до пунктів 41 та 42  розділу Х «Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду», затвердженого  рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.04.2020 № 196 (далі – Порядок № 196) повідомляє, що датою проведення (датою завершення голосування) річних загальних зборів акціонерів Товариства  є «01» грудня 2022 року.

У зв'язку з введенням воєнного стану на території України відповідно до Указу Президента України N 64/2022                     від 24.02.2022 р., з урахуванням рішень статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»,  з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України та сприяння стабільності господарської діяльності Товариства, річні  загальні збори акціонерів Товариства відбуватимуться  дистанційно у відповідності  до Порядку № 196.

Датою розміщення бюлетеню для голосування, у вільному для акціонерів доступі в приміщенні за місцезнаходженням Товариства та на власному  веб-сайті  Товариства за адресою: http://fbp.com.ua, є – 21.11.2022 року.

Дата складення переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах – 25.11.2022 року.

Перелік питань та проекти рішень щодо кожного з питань, включених до ПРОЕКТУ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

 

З першого питання проекту порядку денного: Розгляд звіту директора Товариства про результати фінансово-господарської діяльності Товариства за 2021 рік та прийняття рішення за наслідками розгляду.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ: Взяти до відома звіт директора Товариства про результати фінансово-господарської діяльності Товариства за 2021 рік та заходи, затверджені Біржовою радою Товариства, за результатами розгляду вказаного звіту.

 

З другого питання проекту порядку денного: Розгляд звіту Біржової ради Товариства за 2021 рік та прийняття рішення за наслідками розгляду, затвердження заходів за результатами його розгляду.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

1.     Взяти до відома звіт Біржової ради Товариства за 2021 рік;

2.     Діяльність Біржової ради Товариства у 2021 році визнати задовільною.

 

З третього питання проекту порядку денного: Розгляд висновків зовнішнього аудиту та затвердження заходів за результатами його розгляду.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

1.   Схвалити висновки зовнішнього аудиту щодо фінансової звітності Товариства за 2021 рік;

2.   У зв’язку з відсутністю у звітах зовнішнього аудиту будь-яких зауважень та рекомендацій щодо річної фінансової звітності Товариства, не затверджувати заходи за результатами розгляду висновків зовнішнього аудиту.

 

З четвертого питання порядку денного: Затвердження звіту та висновків Ревізора Товариства, складеного за результатами перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства за 2021 фінансовий рік, та прийняття рішення за наслідками його розгляду.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

1.     Затвердити звіт Ревізора Товариства за 2021 рік фінансовий рік;

2.     Затвердити висновок Ревізора Товариства за 2021 рік фінансовий рік;

3.     Діяльність Ревізора Товариства у 2021 році визнати задовільною.

 

З п’ятого питання проекту порядку денного: Затвердження річного звіту та балансу Товариства за 2021 фінансовий рік.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ: Затвердити річний звіт та баланс Товариства за 2021 фінансовий рік.

 

З шостого питання проекту порядку денного: Розподіл прибутку і збитків Товариства за 2021 фінансовий рік, затвердження розміру річних дивідендів, строку та порядку їх виплати.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

1. Сто відсотків нерозподіленого прибутку Товариства, отриманого у 2021 році, направити на формування Резервного капіталу Товариства.

2.  Дивіденди за акціями Товариства не нараховувати та не сплачувати.

 

З сьомого питання проекту порядку денного: Визначення основних напрямків діяльності Товариства на 2022 рік.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ: Визначити основні напрямки діяльності Товариства на 2022 рік.

 

З восьмого питання проекту порядку денного: Внесення змін до Статуту Товариства шляхом затвердження Статуту Товариства у новій редакції.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ: 

1. Внести зміни до Статуту Товариства шляхом затвердження Статуту Товариства у новій редакції, у зв’язку із необхідністю приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України, а саме: Стандарту N 1 «Корпоративне управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків. Основні поняття та терміни», затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.2021 р. № 1288 та  Стандарту N 4 «Корпоративне управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків. Організація та функціонування системи внутрішнього контролю в професійних учасниках, які не належать до підприємств, що становлять суспільний інтерес та до системно важливих професійних учасників», затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.2021 р. № 1291.

2. Надати повноваження щодо підписання Статуту Товариства у новій редакції Голові чергових загальних зборів акціонерів  Мілюшко Едуарду Івановичу.

 

З дев’ятого питання проекту порядку денного: Попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів, які можуть вчинятися Товариством протягом не більш як одного року з дати прийняття такого рішення. Визначення характеру та граничної сукупної  вартості таких правочинів.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ:

1.         Попередньо надати згоду на вчинення  значних правочинів, які можуть вчинятися Товариством в ході його поточної господарської діяльності протягом не більш як одного року з дати прийняття цього рішення, предметом яких може бути майно, послуги або роботи, ринкова вартість яких перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, зокрема, договори купівлі-продажу часток в статутному капіталі, купівлі-продажу, міни товарів, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна, договори про надання послуг, залучення додаткових грошових коштів у національній та іноземній валюті, укладення договорів відступлення права вимоги, договори про надання поворотної фінансової допомоги, депозитні договори. Гранична сукупна вартість таких значних правочинів не повинна перевищувати 800 000 000 (вісімсот мільйонів) гривень.

2.       Надати повноваження щодо підписання вищевказаних правочинів Директору Товариства.

 

     ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ФОНДОВА БІРЖА «ПЕРСПЕКТИВА», за 2021 рік (тис. грн.)

Найменування показника

Період

звітний

попередній

Усього активів

50683

50607

Основні засоби (за залишковою вартістю)

1

1

Запаси

-

-

Сумарна дебіторська заборгованість

13269

8518

Гроші та їх еквіваленти

16137

19767

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

367

331

Власний капітал

50635

50558

Зареєстрований (пайовий/статутний) капітал

50000

50000

Довгострокові зобов'язання і забезпечення

-

-

Поточні зобов'язання і забезпечення

48

49

Чистий фінансовий результат: прибуток (збиток)

77

82

Середньорічна кількість акцій (шт.)

5000000000

5000000000

Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію (грн)

0,00002

0,00002

 

     Адреса власного веб-сайту Товариства, на якому розміщена інформація з проектом рішень щодо кожного з питань, включених до проекту порядку денного, а також інформація, зазначена в пункті 44 Порядку № 196: http://fbp.com.ua.

     Після отримання повідомлення про проведення дистанційних річних загальних зборів акціонери можуть користуватися правами, наданими їм відповідно до розділів XI та XII Порядку № 196, а саме: ознайомлюватися з документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного, вносити пропозиції щодо питань, включених до проекту порядку денного дистанційних річних загальних зборів тощо.

     Запит на ознайомлення з документами, що необхідні акціонерам (їх представникам) для прийняття рішень з питань, включених до проекту порядку денного, має бути підписаний кваліфікованим електронним підписом такого акціонера (іншим засобом, що забезпечує ідентифікацію та підтвердження направлення документу особою) та направлений на адресу електронної пошти, зазначену в цьому повідомленні нижче.

    У разі отримання належним чином оформленого запиту від акціонера, особа, відповідальна за ознайомлення акціонерів з відповідними документами, направляє такі документи на адресу електронної пошти акціонера, з якої направлено запит, із засвідченням документів кваліфікованим електронним підписом.

     Кожен акціонер має право отримати, а Товариство зобов'язане на його запит надати в формі електронних документів (копій документів), безкоштовно документи, з якими акціонери можуть ознайомитися під час підготовки до загальних зборів.

     У такому випадку Товариство зберігає зазначені документи в електронній формі відповідно до вимог, встановлених законодавством про електронний документообіг.

     Особою, відповідальною за ознайомлення акціонерів з документами, є Шишков Станіслав Євгенович, телефон +38(056) 373-95-94.

     Акціонери мають право надсилати свої пропозиції до проекту порядку денного за адресою: Україна, 49000, м. Дніпро, вулиця Воскресенська, буд. 30 не пізніше ніж за 20 днів до дня проведення загальних зборів. Пропозиції подаються в письмовій формі на адресу за місцезнаходженням Товариства або у вигляді електронного документу із засвідченням його кваліфікованим електронним підписом акціонера (іншим засобом, що забезпечує ідентифікацію та підтвердження направлення документу особою) на адресу електронної пошти, зазначену в цьому повідомленні нижче, та мають містити прізвище, ім’я, по батькові або найменування акціонера(ів), який її вносить, кількість та тип належних йому акцій Товариства, запропоноване питання для включення до проекту порядку денного з проектом рішення та/або проект рішення до питання, включеного до проекту порядку денного.

    Акціонери мають право у встановлений чинним законодавством України строк оскаржувати до суду рішення про відмову у включенні їх пропозицій до проекту порядку денного загальних зборів. Пропозиція до проекту порядку денного загальних зборів може бути направлена акціонером у вигляді електронного документу із засвідченням його кваліфікованим електронним підписом акціонера (іншим засобом, що забезпечує ідентифікацію та підтвердження направлення документу особою) на адресу електронної пошти, зазначену в цьому повідомленні нижче.

      Адреса електронної пошти, на яку акціонер може направити запит щодо ознайомлення з матеріалами під час підготовки до загальних зборів та/або запитання щодо порядку денного загальних зборів та/або направити пропозиції до проекту порядку денного загальних зборів та проектів рішень – info@fbp.com.ua.

     Голосування на загальних зборах розпочинається 21 листопада 2022 року з моменту розміщення бюлетеня для голосування на власному  веб-сайті  Товариства за адресою: http://fbp.com.ua  та завершується о 18 годині 01 грудня                 2022 року.

     Голосування на загальних зборах з питань порядку проводиться виключно з використанням єдиного бюлетеня для голосування. Голосування проводиться шляхом подання акціонером (його представником) заповненого бюлетеня для голосування депозитарній установі, яка обслуговує його рахунок в цінних паперах, на якому обліковуються належні акціонеру акції Товариства на дату складення переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах Товариства. Кількість голосів акціонера в бюлетені зазначається акціонером на підставі даних отриманих акціонером від депозитарної установи, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції Товариства. Акціонер в період проведення голосування може надати депозитарній установі, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції Товариства, лише один бюлетень для голосування з одних і тих самих питань порядку денного. У разі, якщо акціонер має рахунки в цінних паперах в декількох депозитарних установах, на яких обліковуються акції Товариства, кожна із депозитарних установ приймає бюлетені для голосування на загальних зборах лише щодо тієї кількості акцій, права на які обліковуються на рахунку в цінних паперах, що обслуговується такою депозитарною установою.

      Бюлетень, що був отриманий депозитарною установою після завершення часу, відведеного на голосування, вважається таким, що не поданий. Бюлетені для голосування на загальних зборах засвідчується одним з наступних способів за вибором акціонера: 1) за допомогою кваліфікованого електронного підпису акціонера (його представника); 2) нотаріально, за умови підписання бюлетеня в присутності нотаріуса або посадової особи, яка вчиняє нотаріальні дії; 3) депозитарною установою, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції Товариства, за умови підписання бюлетеня в присутності уповноваженої особи депозитарної установи. Кожен аркуш бюлетеня підписується акціонером (представником акціонера), окрім випадків засвідчення бюлетеня кваліфікованим електронним підписом акціонера (його представника). У випадку подання бюлетеня для голосування, підписаного представником акціонера, до бюлетеня для голосування додаються документи, що підтверджують повноваження такого представника акціонера або їх належним чином засвідчені копії.

     Представником акціонера на загальних зборах Товариства може бути фізична особа або уповноважена особа юридичної особи, а також уповноважена особа держави чи територіальної громади. Посадові особи органів Товариства та їх афілійовані особи не можуть бути представниками інших акціонерів Товариства на загальних зборах Товариства.

     Акціонер має право призначити свого представника постійно або на певний строк. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах Товариства, видана фізичною особою, посвідчується нотаріусом або іншими посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, а також може посвідчуватися депозитарною установою у порядку, встановленому чинним законодавством України. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах Товариства від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах Товариства може містити завдання щодо голосування, тобто перелік питань, порядку денного загальних зборів із зазначенням того, як і за яке (проти якого) рішення потрібно проголосувати. Якщо довіреність не містить завдання щодо голосування, представник вирішує всі питання щодо голосування на загальних зборах на свій розсуд. Акціонер має право видати довіреність на право участі та голосування на загальних зборах Товариства декільком своїм представникам. Якщо направлення бюлетенів для голосування здійснили декілька представників акціонера, яким довіреність видана одночасно, для участі в зазначених зборах допускається той представник, який надав бюлетень першим. Надання довіреності на право участі та голосування на загальних зборах не виключає право участі на цих зборах акціонера, який видав довіреність, замість свого представника. Акціонер має право у будь-який час до закінчення строку, відведеного для голосування на загальних зборах відкликати чи замінити свого представника на загальних зборах, повідомивши про це Товариство та депозитарну установу, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції Товариства, або взяти участь у загальних зборах особисто. Повідомлення акціонером про заміну або відкликання свого представника може здійснюватися за допомогою засобів електронного зв'язку відповідно до законодавства про електронний документообіг.    

     Особам, яким депозитарною установою відкрито рахунок в цінних паперах на підставі договору з Товариством, необхідно укласти договір з депозитарною установою для забезпечення реалізації права на участь у дистанційних загальних зборах акціонерів Товариства.

 

 

Директор ПрАТ «ФБ «ПЕРСПЕКТИВА»   С.Є. Шишков