Члени Біржі - лідери за обсягами укладених договорів у жовтні 2013 року.


ПАТ «Фондова біржа «Перспектива» визначила членів Біржі - лідерів за обсягами укладених договорів у жовтні (в розрізі видів фінансових інструментів)

Ринок ОВДП

Ринок акцій

Ринок облігацій підприємств

АТ "Ощадбанк"

ТОВ "ІК "ІФГ КАПІТАЛ"

ПАТ "ВТБ БАНК"

ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА"

ТОВ "ФК "ЕКСПЕРТ"

АТ "ЄВРОГАЗБАНК"

АБ "Укргазбанк"

ТОВ "ІК "ТРАВІАН"

ТОВ "ІНСАЙТ КАПІТАЛ"

АТ "Укрексімбанк"

ТОВ "ФК "КУБ"

ПАТ "УКРСОЦБАНК"

АТ "ОТП Банк"

ТОВ "КАСТОДІ-БРОК"

ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА"

ПАТ "Універсал Банк"

ТОВ "ІК "А.І.С.Т.-ІНВЕСТ"

ТОВ "ЕЙДІСІ СЕКЬЮРІТІЗ"

ПАТ "ВТБ БАНК"

ТОВ "ФК "АКВІТЕНС"

ТОВ "ПРОФКОМ"

ПАТ "ПУМБ"

ТОВ "АКЦЕПТОР"

ТОВ "ІК "ІФГ КАПІТАЛ"

АТ "УкрСиббанк"

ТОВ ФК "ФІНЕКС- УКРАЇНА"

ПАТ "Промінвестбанк"

ПАТ Промінвестбанк

ТОВ "ЦЕНТРАЛЬНО СХІДНА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ"

АБ "Укргазбанк"

«У жовтні членство на біржі отримали 2 банка, - повідомив Едуард Мілюшко, голова Біржової Ради. – За звітний місяць 62 (-1 до попереднього місяця) членів біржі, тобто 41% середньомісячної кількості, укладали договори щодо цінних паперів на біржі, в т.ч. 36 (+1) – щодо державних облігацій України, 21 (-2) – щодо акцій, 30 (+3) – щодо облігацій підприємств та іпотечних облігацій, 4 (-2) – щодо облігацій місцевих позик, 15 (-6) – щодо інвестиційних сертифікатів.
Із загальної кількості учасників торгів у жовтні - 31 (50%) є банками, втім, їх частка у загальному обсязі торгів на Біржі – 73%.
Біржа поступово скорочує відставання від УБ за показником кількості членів біржі: станом на 31.10.2013 кількість членів ФБ «Перспектива» складає 149, УБ – 156, ПФТС – 138.
Безумовно, зрозумілі операційні складнощі для операторів щодо забезпечення розрахунків винятково через ПАТ «Розрахунковий центр» певною мірою позначилися на кількості учасників торгів, оскільки не всі встигли до 12.10.2013 пройти всі процедури допуску до клірингу. Так, протягом 1-11 жовтня торги на Біржі відбувалися за участі 53 операторів, а протягом 14-31 жовтня – за участі 46. Обсяги торгів також дещо скоротилися, але спостерігається чітка динаміка до поновлення біржової ліквідності: до початку інфраструктурної реформи (1-11 жовтня) середньоденні обсяги торгів складали  1,78 млрд грн., у перший тиждень функціонування нової моделі розрахунків (14-18 жовтня) -  0,12 млрд грн., у другий тиждень (21-25 жовтня) -  0,67 млрд грн., у третій тиждень (28-31 жовтня) - 1,15 млрд грн.
Наразі оператори щоденно повідомляють Біржі про відкриття клірингових рахунків/субрахунків (в т.ч. для клієнтів) у  ПАТ «Розрахунковий центр», тож можна очікувати, що вже наступного місяця торговельна активність продовжить своє зростати».

Довідка про компанію:

Фондова біржа «Перспектива» - технології та надійність. Відразу після створення в 2006 році біржа зайняла провідні позиції на ринку України завдяки активному впровадженню торгових, розрахункових і інформаційних технологій. Біржа першою в Україні реалізувала ринок заявок, легітимний електронний документообіг (2007), self-listing (2010), надійну і ефективну модель клірингу та розрахунків через спеціалізовану небанківську платіжну систему (2009), зареєструвала специфікації (2011), запустила в обіг (2012) процентні строкові контракти та впровадила додаткове забезпечення в цінних паперах (2013). Універсальний підхід до стимулювання ліквідності та постійна модернізація біржових технологій дозволяють утримувати лідерство в організації торгів максимально широким переліком фінансових інструментів.

4 листопада 2013 р.