Національний банк розробляє стратегію своєї участі в торгах на вторинному ринку ОВДП.
Про це на пресбрифінгу повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
«Наша позиція є незмінною, НБУ не приймає участь у фінансуванні бюджетних витрат через купівлю ОВДП на первинному ринку. Водночас ми відпрацьовуємо різні моделі нашої участі на вторинному ринку», — розповів він.
За його словами, Нацбанк обговорює з Міністерством фінансів та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку формат участі на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики.
Гелетій нагадав, що розробка стратегії участі НБУ в торгах на вторинному ринку ОВДП передбачена Стратегією розвитку фінансового сектору до 2025 року.
Мова не йде про фінансування дефіциту держбюджету за допомогою прихованої емісії. Однією з цілей регулятора є підтримка ліквідності.
«Як ми неодноразово наголошували, участь НБУ на вторинному ринку точно не може бути в форматі прихованої емісії й фінансування дефіциту бюджету. Можливо, це буде роль маркетмейкера на вторинному ринку, щоб збільшити його глибину та ліквідність. Це мають бути операції з обмеженим обсягом і спрямовані на розвиток ринку цінних паперів», — підкреслив Гелетій.
31 березня 2020 року Рада НБУ зняла всі обмеження по операціям НБУ на вторинному ринку ОВДП, які діяли з 13 липня 2018 року.
Нацбанк зможе проводити операції на вторинному ринку, у тому числі з метою згладжування коливань дохідності.
Національний банк утримав облікову ставку на рівні 6%.
НБУ покращив прогноз інфляції в поточному році з 4,7% до 4,1%, однак погіршив у наступному - з 5,5% до 6,5%.
Нацбанк зберіг прогноз падіння економіки на рівні 6%.
Нацбанк також погіршив прогноз міжнародних валютних резервів на 2020-2022 роки через затримку з траншами МВФ.
Джерело: Фінансовий клуб, 22.10.2020, 17:42