В Україні з’явиться Національна біржа з торгівлі капіталом і товарами


Кабінет міністрів підписав меморандум з ЄБРР, ACC та USAID щодо створення Національної біржі з торгівлі капіталом і товарами (NEXT-UA).

З боку уряду документ 8 червня підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він підкреслив, що підписання меморандуму є першим кроком до створення в Україні повноцінного фондового ринку.

«Це дійсно історична подія, яка надасть новий поштовх для розвитку інтегрованого у міжнародну фінансову систему ринку капіталу в Україні. Фондовий ринок — це один із найбільш якісних механізмів залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій в реальний сектор економіки. Це нові можливості для бізнесу та інвесторів», — зазначив Шмигаль.

Згідно меморандуму, у наступні 3 роки в Україні планується створити інтегрований центр ринків капіталу та товарних ринків - Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT-UA).

За словами Шмигаля, основними структурними одиницями NEXT-UA стануть Універсальна торгова біржа, компанія з фінансової інфраструктури (депозитарій, розрахунково-кліринговий центр та торговий репозиторій), Арбітражний центр, Консультативна рада та Бюро зв’язків з інвесторами. Для створення проекту планується також залучити стратегічних комерційних інвесторів.

«Важливо, що разом із ринком капіталу ми також запускаємо й товарні ринки. Ми ставимо перед собою амбітні цілі стати одним із лідерів у Європі у сфері торгівлі товарами. Розвиток ринку капіталу і товарного ринку дадуть можливість встановити прозорі правила роботи, сприятимуть викоріненню корупції, покращать визначення ціни на товари, а також дадуть можливість запобігати зловживанням на ринку, що сприятиме захисту прав інвесторів», — підкреслив він.

Шмигаль також зауважив, що у меморандумі сторони визначили дорожню карту на найближчі 2 роки.

«Сьогоднішній меморандум — це нова сторінка в економічній історії нашої держави, яка створює нові можливості для України та українців. Наші громадяни отримають нові можливості у вигляді фінансових інструментів для заощадження та інвестування. Бізнес отримає довгостроковий та більш дешевий ресурс для розвитку власних підприємств. Держава отримає збільшення інвестицій, нові робочі місця, економічний розвиток», — наголосив прем’єр.

Він висловив вдячність Європейському банку реконструкції та розвитку, Американській торговельній палаті в Україні та Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримку, взаєморозуміння та співробітництво.

«Фондовий ринок, накопичувальна пенсійна система, пільгові програми кредитування — це проекти, які дадуть свій ефект у наступні 5-10 років. Так само, як і земельна реформа і реформа енергетичних ринків. Це стратегічні речі, які сприятимуть розширенню можливостей для інвестицій та прозорим правилам гри. А головне – це проекти, які дадуть Україні можливість стати успішною країною із заможними громадянами», — відзначив Шмигаль.

Раніше він анонсував закупівлю клірингової системи для створення та розвитку фондового ринку.

7 червня уряд затвердив проєкт меморандуму про взаєморозуміння з ЄБРР, ACC та USAID, який передбачає створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

 

Джерело: Фінансовий клуб, 08.06.2021, 14:55

8 червня 2021 р.