НБУ підвищив облікову ставку до 8,5% з 10 вересня 2021 р.


Правління Національного банку 9 вересня підвищило облікову ставку одразу на 50 в.п. – з 8% до 8,5% річних через прискорення інфляції.

Про це на пресбрифінгу повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.

«З огляду на наявний баланс ризиків та близькість фактичної динаміки макропоказників до поточного прогнозу, правління Національного банку вирішило підвищити облікову ставку до 8,5% річних. Це рішення відповідає прогнозній траєкторії ставки», - зазначив він.

Шевченко нагадав, що в липні інфляція прискорилася до 10,2% в річному вимірі, а у місячному вимірі ціни зросли на 0,1%.

Він наголосив, що в умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску це рішення є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 році та утримання під контролем інфляційних очікувань.

За прогнозом НБУ, впродовж вересня-жовтня інфляція залишатиметься у діапазоні 10–11%, а в останні місяці року сповільниться нижче 10%.

Сповільненню інфляції сприятимуть вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року, корекція світових цін на сировинні товари та надходження нового більшого врожаю сільськогосподарських культур. Стримуючий влив на цінову динаміку також матиме посилення монетарної політики Нацбанку.

Нацбанк погіршив прогноз інфляції у поточному році до 9,6%.

Держстат опублікує дані по споживчих цінах у серпні вже після оприлюднення НБУ рівня облікової ставки.

22 липня Нацбанк підвищив облікову ставку до 8% через збереження інфляції на високому рівні.

 

Джерело: Фінансовій клуб, 09.09.2021, 14:05

9 вересня 2021 р.