НБУ дозволив нерезидентам репатріювати за кордон відсотки за ОВДП


Інвестори-нерезиденти матимуть змогу репатріювати за кордон лише відсотки за ОВДП і тільки ті, які отримані після 1 квітня 2023 року.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Натомість ухвалення аналогічного рішення щодо можливості репатріювати основну суму, вкладену у внутрішні держоблігації, відкладене до суттєвого зниження безпекових і макроекономічних ризиків.

Таким чином залишається в дії заборона на вивід інвесторами коштів, отриманих від погашення чи продажу ОВДП, запроваджена після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року.

В травні 2022-го НБУ обіцяв, що з 1 квітня 2023 року дозволить відплив капіталу за виплатами погашення ОВДП чи сплати купону. Однак через майже рік НБУ вирішив дозволити купівлю валюти для репатріації коштів лише за рахунок доходу за ОВДП.

За оцінками Національного банку, обсяг сплати відсотків за ОВДП перед інвесторами-нерезидентами в період із 1 квітня й до кінця 2023 року становитиме близько $120 млн (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ). Відповідна сума може збільшитися в разі додаткової купівлі інвесторами-нерезидентами ОВДП з виплатою відсотків після 1 квітня 2023 року, але це не спричинить значного тиску на міжнародні резерви України.

На думку НБУ, затверджений формат рішення є оптимальним за поточних умов та погоджений із МВФ та Мінфіном.

«У такий спосіб Національний банк зможе виконати взяте на себе зобов'язання перед інвесторами у внутрішні державні цінні папери України та водночас зберегти макрофінансову стійкість та міжнародні резерви в умовах повномасштабної війни», – йдеться у повідомленні НБУ.

Національний банк розраховує, що така можливість створить стимули для нерезидентів реінвестувати отриману основну суму і накопичені гривневі кошти в нові облігації.

«Це сприятиме розвитку ринку державних облігацій та мінімізує ризики прямого фінансування дефіциту бюджету з боку НБУ, а отже й загрози для макрофінансової стабільності», – йдеться у повідомленні НБУ.

Нагадаємо, українці придбали в Дії вже пів мільйона військових облігацій – майже на 500 млн грн.

 

Джерело: Фінансовий клуб, 22 березня 2023 16:44

22 березня 2023 р.