Україна потребує $411 млрд на відновлення


На відновлення та реконструкцію України після року повномасштабної війни необхідно $411 млрд, що в 2,6 раза перевищує очікуваний валовий внутрішній продукт України в 2022 році.

Про це свідчать дані нового дослідження Світового банку, ООН, Європейської комісії та України, передає Reuters.

За даними банку, сума необхідних коштів різко зросла порівняно з оцінкою в $349 млрд, озвученій у вересні минулого року.

"Енергетична інфраструктура, житло, критична інфраструктура, економіка та гуманітарне розмінування – наші п’ять пріоритетів на цей рік", – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у заяві щодо оцінки.

За його словами, оцінені збитки та потреби у відновленні не включають дані про пошкодження та руйнування на тимчасово окупованих територіях.

Україна потребуватиме $14 млрд для критичних та пріоритетних інвестицій у реконструкцію та відновлення вже у 2023 році, і для цього знадобиться $11 млрд фінансування, додатково до того, що передбачено в бюджеті України на 2023 рік.

Майже 22% потреб припадає на сферу транспорту, на житлово-комунальну сферу – 17%, енергетику – 11% та сільське господарство – 7%.

У Світовому банку зазначили, що найбільше видатків потребуватиме енергетична галузь, де збитки більш ніж уп'ятеро перевищили рівень червня 2022 року.

Також зазначається, що найбільше зростання обсягу необхідних коштів для відновлення відбулося у прифронтових регіонах, таких як Донецька, Харківська, Луганська та Херсонська області, котрі з жовтня зазнають потужних російських ракетних ударів.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку та Агентство з гарантування інвестицій Світового банку домовились спільно фінансувати гарантії в рамках Програми сприяння торгівлі, першою допомогу отримає Україна.

 

Джерело: Фінансовий клуб, 23.03.2023 10:45

23 березня 2023 р.